Jak się ubrać na sesję? Odpowiada Fotograf Tomek Sokalski - Fotograf Ślubny Opole Tomek Sokalski
Instagram
Instagram

Sesje foto..

Jak się ubrać na sesję?

Niby proste pytanie, ale często znalezienie odpowiedniej kreacji spędza nam sen z powiek. Dlatego w tym poście chciałbym odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie, jak ubrać się na sesję, by za kilka lat nie załamać się swoim wyglądem na zdjęciach.

 

 

 

Na zdjęciach najlepiej wychodzą ubrania stonowane kolorystycznie. Jeżeli będą to portrety to należy przynieść ze sobą:

* biały lub czarny top na ramiączkach, bez nadruków i świecących ozdób;
* prostą klasyczną jednokolorową bluzkę z kołnierzem z naturalnego materiału, może być bluzka z żabotem, stójką, lub koronkowa;
* klasyczną jednokolorową marynarkę.

 

Do zdjęć na których pokazana będzie cała sylwetka przynosimy:

* bluzki i marynarki wymienione powyżej;
* jednokolorowe spodnie o klasycznym kroju, mogą być dżinsy;
* obuwie raczej eleganckie a nie sportowe, wszelkie klapki, japonki dobrze wychodzą tylko przy konkretnych stylizacjach, więc do ogólnie pojętych zdjęć klasycznych raczej są nie wskazane:
* jeżeli sesja jest w plenerze w okresie jesiennym lub zimowym modelka będzie pozowała w okryciu wierzchnim zatem najlepiej na zdjęciach wychodzą wszelkiego rodzaju płaszcze, długie swetry w kształcie płaszcza, kurtki z naturalnej skóry, kurtki w stylu militarnym oraz futra;
* jeżeli chodzi o nakrycia głowy to dobrze prezentują się na zdjęciach duże kapelusze, berety, czapki z lisa, królika, małe toczki z woalką, czapki wełniane w norweskie wzory, czapki góralskie.

 

Ogólnie rzecz biorąc dopasowanie ubrań do sesji jest sprawą mocną indywidualną i kwestią gustu zarówno fotografa oraz modelki. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest spotkanie się na kawie na kilka dni przed planowaną sesją i dokładne zaplanowanie tego co chcemy osiągnąć na zdjęciach. Mam wtedy możliwość zobaczenia na żywo osobę, której będę robił zdjęcia, jaki typ urody ma modelka i jaki rodzaj makijażu oraz ubrań najlepiej podkreśli na zdjęciach walory danej osoby.

 

 

Tomek Sokalski
27-09-2015
0 komentarze
Tagi: ,

Możliwość komentowania jest wyłączona.